למה אימוני כושר במציאות מדומה משנים את כללי המשחק?

כושר במציאות מדומה

למה אימוני כושר במציאות מדומה משנים את כללי המשחק?

"קאס וצ'רי במציאות מדומה" הוא ערוץ יוטיוב שאותו מארחות הצמד ההולנדי קסנדרה וונג וצ'רי קייזר, השתיים תיעדו את מסע המציאות המדומה שלהן מאז 2016. בערוץ הן משתפות מבחר מיוחד מהתוכן שלהן עם תובנות נוספות עבור קהל המציאות המדומה.

הודות להתקן המאפשר מעקב תנועה, באופן מפתיע, מציאות מדומה יכולה להוות פעילות גופנית, ואפילו אימון נהדר אם תשחקו את המשחקים הנכונים.

הכתבה הזו תסביר למה להתאמן במציאות מדומה תשנה את כללי המשחק עבור אלו מאיתנו שקצת קשה להם להישאר עם מוטיבציה לשגרת חדר הכושר הרגילה.

בנוסף, אנחנו גם נציין משחקים ואקססוריז שישפרו את המציאות המדומה בתור פעילות לכושר.

אז רצינו לגעת בנושא שכולנו בדרך כלל רואים אותו בתור מטלה משעממת, אבל יכול להיות ממש מהנה במציאות מדומה!

אין אחד שלא צריך להתאמן, אבל לנו בדרך כלל אין את המוטיבציה כדי באמת לקום, להתלבש ולהתארגן ואז עוד לצאת וללכת לחדר כושר אחרי העבודה. וזה בטוח לא עוזר שאנחנו מגלים שאימון בחדר כושר נורמטיבי די משעמם וצורך זמן. לעומת זאת, כבר תקופה ארוכה שאנחנו משתמשים במציאות מדומה בשביל אימוני כושר, וזה מרגיש נהדר, אין לנו בעיה להישאר עם מוטיבציה כי פשוט כיף לי להתאמן!

כושר במציאות מדומה – סיפורי ההצלחה

אבל, אתם לא חייבים להסתמך רק על המילה שלי כאן, רבים נוספים הפכו את המציאות המדומה לחלק אינטגרלי משגרת הכושר הגופני שלהם, עם הצלחה אמיתית בתוצאות. ראו, לדוגמה, את הכתבה הזו מאת VR Scout  בה הם משתפים את סיפור ההצלחה של רוברט, שפיתח שגרת אימון יומי בת 30 דקות, רק באמצעות ביט סייבר, וככה השיל 63 ק"ג ממשקלו בתוך חודשיים בלבד.

ג'ף באומן, משתמש רדיט אומר שהוא נמצא במסע כושר גופני במציאות מדומה כבר שישה חודשים, גם הוא משתמש בביט סייבר, ושכדי לשלוט בתוצאות אפשר להתחיל בהוספת אימון סיבולת לב ריאה, גם מבלי לשנות את אורח החיים והתזונה. הוא משתף שם תמונה של התוצאות ואומר שכך השיל 14 ק"ג ממשקלו בקלות.

המוסד לבריאות וכושר במציאות מדומה עורך מחקר על ההשפעה של אימון במציאות מדומה על הגוף האנושי. הם הגיעו למסקנה שלהתאמן במציאות מדומה עם המשחקים הנכונים יכול לשרוף יותר קלוריות מאשר מרבית המתקנים המיועדים לפעילות גופנית בחדרי הכושר.

מספר חברות כבר התחילו לעבוד על אפליקציות למשחקי מציאות מדומה שעוקבות אחרי הקלוריות שלנו. למוסד לבריאות וכושר במציאות מדומה יש אפליקציה שנקראת מעקב אחרי בריאות וכושר במציאות מדומה (Vr Exercise Tracker) שאותה ניתן להוריד בחינם, והיא מספקת הערכה מדוייקת של כמות הקלוריות ששרפתם במשחקי מציאות מדומה ספציפיים. יש אפליקציה נוספת למעקב אחרי שריפת קלוריות במציאות מדומה מבית YUR fit. אני אדבר עוד על האפליקציות האלה בהמשך.

עבורי, הדבר הכי טוב בלהתאמן במציאות מדומה זה שזה כבר לא מרגיש כמו אימון משעמם בחדר הכושר, זה פשוט מרגיש כאילו אני משחקת משחק, מה שהופך את זה למלא בהנאה ועוזר לי להישאר עם מוטיבציה גבוהה להמשיך. בנוסף, זה באמת מרגיש כמו אימון אחרי שמסיימים.

זו הסיבה שרציתי לשתף את הסרטון הזה, רציתי לעורר השראה באחרים שיתנו לזה הזדמנות. ואם יש לכם חברים שלא אוהבים משחקים, אולי הם ירצו לקנות הד-סט של מציאות מדומה בשביל הכושר.

מה צריך בשביל להתאמן במציאות מדומה?

השני הדברים הבסיסיים שאתם צריכים הם קסדת מציאות מדומה ומשחקי מציאות מדומה. אם עדיין אין לכם עדיין קסדת VR, אנו ממליצים על קסדת המציאות המדומה של אוקולוס קווסט בגלל שהיא מהירה ונוח לשימוש, והעובדה שיש חופש מכבלים הופכת אותה למעולה עבור משחקים עם הרבה תנועה, אוקולוס קווסט עולה היום כארבע מאות דולר בלבד!

ברגע שיש לכם קסדת מציאות מדומה, שימוש בהתקן שעוקב אחרי הקלוריות ומוניטור לב יעזרו גם כן שכן המעקב אחר האימון יהיה מדוייק יותר. טיפ: אם יש לכם שעון של אפל, אפל לאחרונה הוסיפו אופציה של "כושר במשחק" לסוגי האימון שלהם.

לעומת זאת, בגלל שמציאות מדומה עדיין די חדשה בתעשייה, התקני מעקב אחר קלוריות רגילים אולי לא יתנו לכם את הנתונים הכי מדוייקים, אז אנו ממליצים להשתמש במעקבי קלוריות המותאמים למשחקי מציאות מדומה. הנה שתי אופציות חינמיות שאהבנו:

מעכב אחר מדדים בכושר במציאות מדומה – YUR Fit

האפליקציה שאנחנו הכי אוהבים להשתמש בה היא YUR fit שכן היא מראה את הנתונים על פני המסך במהלך האימון במציאות מדומה, כלומר, היא מראה כמה קלוריות שרפתי, כמה זמן התאמנתי, את קצב הלב הנוכחי שלי, ואפילו כמה פעמים עשיתי סקוואט, וכל זה בזמן המשחק.

נתוני קצת לב יהיו זמינים רק אם תחברו מוניטור לב מתאים, הנה רשימה של כל המוניטורים שנתמכים על ידי האפליקציה של YUR fit. אנו משתמשים ב-  Wahoo TICKR ואפשר לומר שאנו די מרוצים ממנה. אם אתם משתמשים באפליקציה בלי מוניטור לב, היא תעריך את קצב הלב שלכם באמצעות תוכנה פנימית של האפליקציה.

כרגע, YUR fit נמצאת בגרסת early access, אתם יכולים להוריד את האפליקציה למחשב דרך סטים או להוריד אותה לאוקולוס קווסט ולהשאיר אותה פועלת כל הזמן אם אתם לא יודעים איך לעשות את זה.

VR Health Exercise Tracker

מעקב אחרי בריאות וכושר במציאות מדומה היא אפליקציה מבית המוסד לבריאות וכושר במציאות מדומה. האפליקציה הזו נראית כאילו היא תומכת בפחות מוניטורי לב, למשל שלי לא עבד איתה, אבל האפליקציה הזו מספקת רשימה של מגוון משחקים שיגידו לכם כמה קלוריות אתם שורפים כל דקה בכל משחק. שריפת הקלוריות עבור כל משחק בפני עצמו מדורגת על ידי המוסד עצמו. עוד מידע לגבי הדירוגים שלהם תוכלו למצוא כאן 

אפליקציית המעקב אחרי בריאות וכושר במציאות מדומה זמינה להורדה בחנות האפליקציות של אפל ובחנות של גוגל פליי

המשחקים שאנחנו הכי אהבנו שתוכלו להתאמן בהם במציאות מדומה 

לאלו מכם שמחפשים המלצות להמשחקי מציאות מדומה, הנה המשחקים שאנחנו שיחקנו בזמן האחרון ויודעים לומר שזה בוודאות יתאים עבור כל פעילות כושר בVR שתרצו:

  • ביט סייבר  : משחק מציאות מדומה מלא בקצב, שמאמן בעיקר את הזרועות שלכם, אנחנו בדרך כלל משלבים אותו עם החוויות האחרות

Tower Tag – לייזר טאג במציאות מדומה: משחק מציאות מדומה שגם הוא מלא בקצב, עם זרימה נהדרת שגורמת לכם להזיז את כל הגוף. אתם משחקים בקבוצות של 4 שחקנים נגד 4 שחקנים אחרים במשחק יריות לייזרים.

פיסטול וויפ: משחק מוזיקלי שיגרום לכם להרגיש מדהימים, ובזכות זה שתתחמקו מקליעים הרבה, אתם גם תעשו הרבה סקוואטים. אני משתמשת במשחק הזה בשביל לאמן את הרגליים והגוף התחתון בכללי.

אנטיל יו פול: משחק מציאות מדומה של לחימה בחרבות, שנוצר לכך שירגיש מציאותי, ויכול להיות גם מאוד אינטנסיבי. עובד הכי הרבה על הזרועות, אבל גם כריעות לסקוואטים הן הכרחיות במשחק.

אם אתם רוצים עוד טיפים למשחקים, אנו ממליצים שתבדקו את המשחקים המדורגים באפליקציה של המוסד לבריאות וכושר במציאות מדומה. 

תורגם ע"י: שיר בן ידידיה
No Comments

Post A Comment