אהבתם את Alyx? קבלו 10 משחקי מציאות מדומה מומלצים ל- 2020

משחקי מציאות מדומה

אהבתם את Alyx? קבלו 10 משחקי מציאות מדומה מומלצים ל- 2020

אם אתם עדיין עובדים על לסיים את Half-Life: Alyx או שכבר סיימתם אותו, יכול להיות שאתם כבר חושבים לאן אפשר להתקדם אחרי אחד ממשחקי ה VR המדוברים והאיכותיים ביותר עד כה. הנה כמה משחקים רציניים שיכולים להרשים אתכם, בדגש על עלילה מרתקת, לחימה, פאזלים ועולמות נסתרים שיש לגלותם. 

The Walking Dead: Saints & Sinners

המתים המהלכים: חוטאים וקדושים הוא משחק RPG "לייט" שרק עכשיו מתחיל לגדול ולקבל נפח. אמנם הוא לא קלע בדיוק בנסיונו לייצר סיפור ועלילה מרתקים, בהחלט אפשר לזקוף לזכותו את אקשן הקרבות המבוסס בפיזיקה מעולה, ותחושת היטמעות באווירה מחוספסת ואפלה שלא נופלת מחוברות הקומיקס של הסדרה. 

זהו אחלה משחק לנסות במידה ואתם מחפשים עוד יריות וקרבות מעלי דופק, והנשקים הניתנים לשינוי ושדרוג הם תוספת נהדרת. 

זמין ב- Steam
חנות Oculus

Boneworks

אפשר לחשוב על Boneworks כמו משחק Half Life למציאות מדומה לפני שהיה כזה, לפחות ככה זה מרגיש בהתחשב בהימצאותם זומבים, סרטנים מכאנים תוקפניים והשימוש הרב במוט ברזל. למרות העלילה השולית וחוסר נוחות לפרקים, המשחק מבוסס הפיזיקה הזה באמת שופע ברגעים מדהימים. 

אין ספק שתתלהבו מהנשקים המתקדמים ומירי בהילוך איטי, וגם שווה לנסות את משחק הזירה וארגז החול שיש ב Boneworks שמציעים תוספות מעולות לעלילה המרכזית. 

זמין ב- Steam

(גישה מוקדמת) Until You Fall 

טוב אז זה בהחלט לא משחק יריות או זומבים, אבל האיכות המדהימה של Until You Fall מדברת בעד עצמה. זהו משחק לחימה בטווח קרוב שקל להיטמע בתוכו, שיעביר אותכם בתוך דאנג'נים צבעוניים ומופלאים. במשחק תצטרכו לפלס את דרככם  בעזרת תנועות ידיים מהירות, ברצף של חדרים עמוסים באויבים שעוצמתם הולכת וגדלה.

זהו משחק שמייצר אינטגרציה מוצלחת בין לוחמת חרבות ב VR ובין אלמנטים נוספים במשחק בצורה שאף משחק אחר עוד לא הצליח.

זמין ב- Steam

חנות Oculus

In Death 

In Death הוא משחק ירי חץ וקשת שבו בעת מומש בצורה מצויינת וגם מאתגר בצורה (קצת) מתסכלת. אם אתם בקטע של מוות והעולם הבא, העולם האין סופי הזה של עונשים בלתי נגמרים בטוח יגניב אותכם, מכיוון שהמשחק הזה מציע שדרוגים בכל פעם שתמותו (וזה יקרה הרבה) בנוסף לרמת קושי הולכת וגוברת. תצפו להשקיע שעות רבות בשאול המאיים הזה כדי להפיק ממנו את המירב

רמה ויזואלית משוייפת היטב ומגוון רחב של אויבים עם יכולות תקיפה מגוונות יספקו לכם ודאי חוויה משלהבת. 

זמין ב- Steam

חנות Oculus

וב- PSVR

Red Matter

אם אלימות היא לא ממש הקטע שלכם ואתם מעדיפים פאזלים וסביבה עשירה ומלאת חיים זה כנראה המשחק בשבילכם. זהו משחק הרפתקאות המתרחש בעתיד רטרו-סובייטי מיוחד ומעניין, בו תאלצו לפתור חידות מגוונות ולהתקדם בעלילה בהתאם. זהו משחק שמייצר תצוגת תכלית מרשימה ליצירה של עולם וירטואלי עשיר ומרהיב שעוקף בהישיגיו רבים מהמקיבילים שלו.

זמין ב- Steam:

חנות Oculus

וב- PSVR

Hellblade: Senua’s Sacrifice 

זהו משחק אקשן\הרפתקאות אשר מנסה לעשות סימולציה לפסיכוזה, המקבל ביטוי אינטנסיבי ביותר בגרסת המציאות המדומה של המשחק. העולם של Hellblade עוצר נשימה וגדוש בפרטים קטנטנים שמכניסים אותך עמוק יותר אל תוך החוויה ב VR. במשחק תחוו קולות חסרי הגוף שמחלחלים אל תוך האוזן ומבקרים את פעולותיכם ושלבים שמשנים את צורתם ברגע של חוסר תשומת לב שיגרמו לכם לפקפק בשפיותיכם. 

בשילוב עם סצנות קולנועיות מרגשות שבמקור נועדו למסך שטוח, אך עברו אדפטציה מוצלחת ל VR זהו בהחלט משחק חובה. 

זמין ב- Steam

The Elder Scrolls V: Skyrim

שוחרר לראשונה לפלייסטיישן ולאחר מכן למחשב, Skyrim VR מראה שאפשר להביא משחק ישן ובוגר יותר למציאות המדומה עם תוצאות מעולות. מלבד כמה חסרונות מובהקים ופגמים עיצוביים שהגיעו מהגרסה הקודמת, כמו תפריטים מסורבלים, העולם העשיר ורחב הידיים בשילוב עם הדיבוב המשובח שהושקע במשחק בהחלט מכפרים על המגרעות השוליות שלו.

אכן אי אפשר שלא להתמלא אושר כאשר צופים בשקיעה ענוגה היורדת על הארץ הררית והפראית של טמריאל.

זמין ב- Steam

וב- PSVR

Asgards Wrath

איפה ש Skyrim מפשל בלחימת ה Melee המשחק הזה נותן אקשן מרהיב. Asgards Wrath מציע עולם עצום שנבנה על בסיס המיתולוגיה הנורדית ומכיל פאזלים, סיפור לא רע ומספיק שיכר כדי לרצות כל ויקינג טוב. זהו RPG כשיר ביותר שחזק גם בצד הויזואלי וגם בשליטה מותאמת במיוחד ל VR שחסרה בהרבה משחקים מסוגו. הוא עלול להיות טיפה מבלבל כשזה מגיע לאינטראקציה עם חפצים, אבל עיצוב הדמויות הנהדר מקנים למשחק רמת היטמעות גבוהה שתשאיר אותכם בפנים שעות רבות.

ראוי לציון שזהו משחק ארוך שלוקח זמן לסיים. 

זמין בחנות של Oculus בלבד:

Lone Echo

זהו משחק חובה לחובבי המדע הבדיוני והחלל, Lone echo מכיל עלילה מותחת ביותר ודמויות כתובות היטב שמרגישות כמעט אנושיות. המשחק מציע כניסה מושלמת לעולם ה VR ומספק חוויה "נטולת רגליים" ונטולת כוח כבידה שמאפשרת לרחף במרחב במשך שעות. 

זמין בחנות של Oculus בלבד

Stormland

המשחק Stormland ממלא את ההבטחה של משחק VR מוצלח בסגנון "עולם פתוח", זאת בזכות תכנון קפדני הן ברמת המיקרו והן במאקרו. למרות שדרושים לו עוד שיפורים, המשחק מביא קרבות מהנים, מעבר חדשני בין עולמות ואינטראקציות מעניינות בצורה שלעתים רחוקות משולבות כה היטב במשחק אחד. 

עם אופציית משחק CO-OP מלאה ופוטנציאל לשחק שוב ושוב בעולם המשתנה, Stormland מציב רף חדש ומניח תשתית שכנראה תשמש דוגמא למשחקי מציאות מדומה בעתיד. 

זמין בחנות של Oculus בלבד

פוסט זה תורגם או נוצר ע"י צוות הכותבים של אתר Vr2GO, במטרה לשרת את קהילת המציאות המדומה בישראל ולספק לה תוכן עדכני ומעניין בשפה העברית

הפוסט תורגם ע"י שאנטי שטיגליץ

No Comments

Post A Comment