העוזרים ההפטיים (Haptic Helpers) – מי משפר את חווית המציאות המדומה שלכם?

העוזרים ההפטיים (Haptic Helpers) – מי משפר את חווית המציאות המדומה שלכם?

על הסרטון הבא נאמר "OLD BUT GOLD" . אומנם הסרטון של גוגל הוא לא כל כך ישן, והוא הועלה כחלק מהסרטונים הקבועים של גוגל בראשון באפריל, וסרטון זה הוא משנת 2017 אבל הוא בהחלט סרטון קצר ומשעשע שעוסק בנושא מאוד רלוונטי לעשייה שלנו כיום.

נחזור תחילה לסרטון, הכותרת שלו בשפה האנגלית: "Haptic Helpers: bringing you to your senses" הוא משחק מילים שקשה לתרגם, אך בפשטות – "העוזרים ההפטיים: מחברים אתכם לחושים שלכם".

אך יש כאן משחק מילים על המונח "bringing to sences", אם אומרים לכם כי יוסי "come to their senses" הכוונה היא שהוא הפסיק לעשות שטויות ושכעת הוא רגיש שוב.

אך כמו שאמרנו, הכותרת משחקת על הקו של העזרים למציאות מדומה – שילוב חושים נוספים, וגירויים נוספים על מנת להפוך חוויות מציאות מדומה לאיכותיות ואמיתיות יותר בהרגשה.

"We're taking virtual reality to the next level with Haptic Helpers. Using a modest set of everyday tools, these VR virtuosos can simulate more than 10,000 unique experiences, all from the comfort of your own home. Smell the roses. Listen to the ocean. Feel a fluffy dog! Sign up for the beta at vr.google.com/haptichelpers"

אנחנו לוקחים את המציאות המדומה לשלב הטכנולוגי הבא באמצעות ה"עוזרים ההפטיים". באמצעות ארגז כלים יומיומי צנוע, מומחה המציאות המדומה יכול לדמות יותר מ 10,000 חוויות ייחודיות, והכל בנוחות בביתכם. הריחו את הוורדים. הקשיבו לים. לטפו את הכלב הפרוותי! ואפילו שמו קישור להרשמה לבטא =)

אלה החושים שגוגל ידעו להפעיל עד היום:

מהיום, בעזרת ה Haptic Helpers תוכלו לעשות הרבה יותר!

הריחו את הסביבה

התחממו ליד המדורה

הרעיון אולי נראה מצחיק במבט ראשון, אך תחושות של חום, קור, רוח, רטיבות, רטט, חוסר יציבות ואפילו מגוון רחב של ריחות הופכים לחלק ניכר יותר ויותר באטרקציות וחוויות של מציאות מדומה. הפעלה מרובה יותר של חושים בזמן שימוש בטכנולוגיות מציאות מדומה הופכים את החוויות למוחשיות ואמיתיות בהרבה ובכך הופכים את החוויה למהנה יותר. אנחנו בטוחים שנראה עוד ועוד יותר יישומים וחוויות שמשלבות יותר ויותר חושים כדי שאנחנו נהנה יותר!

No Comments

Post A Comment