הכירו את אפלואוד (Upload) – סדרה חדשה מבית אמזון המבוססת על מציאות מדומה

סדרת מציאות מדומה UPLOAD אמזון

הכירו את אפלואוד (Upload) – סדרה חדשה מבית אמזון המבוססת על מציאות מדומה

אם אתם מחפשים משהו חדש לצפות בו במהלך בידוד, קבלו המלצה על הסדרה החדשה Upload מבית היוצר של "המשרד" – גרג דניאלס. עונה של 10 פרקים הגיעה לאמזון ב-1 במאי, וה- VR ממש בליבה.

הודעה אודות הסדרה החדשה הגיעה מאמזון בתחילת מרץ ממש כאשר התחילו ההנחיות על בידוד חברתי שהגיע עם הקורונה. גרג דניאלס, אחד מהיוצרים של "המשרד" האמריקאית ו- "מחלקת גנים ונוף",עוד פנינה מוקומנטרית, הוציא לאחרונה סדרת קומדייה שעוסקת במציאות מדומה. 

לאחר הצצה בטריילר, וצפייה בעונה הראשונה, ההרגשה היא ממש כמו אחרי צפייה במשרד- תנו לי עוד מזה. אז מה היא בעצם Upload ? 

"לאחר ששוחחתי עם כל הצוות, הייתי אומר שזהו לא עתיד אוטופי אך גם לא דיסטופי. אלא משהו בערך באמצע." אומר גרג דניאלס, "בשבילי זוהי פרשנות מצחיקה מפני שכפי שאתם יודעים, כאשר מציגים טכנולוגיה חדשנית תמיד מציגים אותה כאילו היא הדבר הכי נהדר בעולם שהולך להשפיע עלינו רק בדרכים חיוביות, ורק מאוחר יותר אנחנו קולטים שבעצם יש כמה תופעות לוואי די לא נעימות לדבר הזה."

Upload סדרת מציאות מדומה

נימנע כמובן מספויילרים, כי הרגעים הטובים בסדרה הזו אכן עוסקים בתופעות הלוואי המטרידות של מישהו שמאכלס את הטכנולוגיה. בגדול, העתיד ב- Upload מלא בחוסר שוויון כלכלי וחברות ענק כמו פייסבוק ואפל אשר מתחרות כדי למכור לך את ה"חיים הדיגיטליים שאחרי המוות", באמצעות תהליך "העלאה" אשר בונה מחדש את התודעה שלך במרחב וירטואלי. העלילה סובבת סביב נורה (Andy Allo) ונתן (Robbie Amell), שהוא תושב חדש של מרחב וירטואלי בבעלות חברת Horizen. דומה לרשת החברתית ב- VR של פייסבוק הממשמשת ובאה. נורה היא נציג שירות לקוחות המכונה "אנג'ל" שעוזרת לכמה "מועלים" עם צרכיהם הרבים. 

משקפי מציאות מדומה

זוהי סדרה על מדע ואהבה שמנסים לגבור על המוות, קומדיה המונעת מדמויותיה, אשר אחרי עונה שלמה אופיים העמוק רק מתחיל להתגלות , וברקע יש משולש אהבים מסתורי. 

הבמאי והכוכבים הראשיים נשאלו אם הם אי פעם ניסו קסדות מציאות מדומה מודרנות והם ענו שאמזון העמידה לכבוד צוות הסדרה תצוגת תכלית עם PSVR ואוקולוס ריפט. יצא להם להתנסות בביט סייבר, לחימה בזומבים, וטיולים בערים אחרות. רובי אמל ציין שגם היה בחווית ה VR של מלון ה MGM Grand בלאס ווגס. 

בעוד שהתמות והנושאים שהסדרה עוסקת בהם אינם בדיוק חדשניים (מראה שחורה למשל), האופי המעניין של החזון העתידני הזה בסגנון "אוטופיית ביניים" בשילוב עם קומדיה טובה, אכן מייצרים שילוב מרענן. 

תורגם ע"י שאנטי שטיגליץ

No Comments

Post A Comment